______
______

arrowjavad02آخرین مطالب از هر بخش

arrowjavad02پربازدیدترین مطالب

نظر سنجی

متقاضی شرکت در آزمون مقطع ...... می باشم
 
صفحه نخست کارشناسی ارشد سراسری عکاسی معرفی رشته عکاسی

پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید...

 

دروس‌ پایه :
مبانی‌ هنرهای‌ تجسمی‌، كارگاه‌ طراحی‌ پایه‌، كارگاه‌ عكاسی‌ پایه‌، هندسه‌ مناظر و مرایا، هنر و تمدن‌ اسلامی‌، آشنایی‌ با هنر در تاریخ‌، آشنایی‌ با هنرهای‌ سنتی‌ ایران‌، آشنایی‌ با رشته‌های‌ هنری‌، كارگاه‌ عكاسی‌ رنگی‌.
دروس‌ اصلی‌ :
شیمی‌ عمومی‌ و شیمی‌ عكاسی‌، فیزیك‌ و ابزارشناسی‌، تاریخچه‌ عكاسی‌، آشنایی‌ با فیلمبرداری‌، نورپردازی‌، فنون‌ عرضه‌ و نمایش‌ عكس‌، تجزیه‌ و تحلیل‌ و نقد عكس‌، كارگاه‌ تخصصی‌ عكاسی‌، فنون‌ بازسازی‌ عكس‌.
دروس‌ تخصصی‌ :
كارگاه‌ عكاسی‌، طرح‌ و رساله‌ نهایی ‌

توانایی‌های‌ لازم :

هنرمند عكاس‌ به‌ هنر دیدن‌ مجهز است‌. چشم‌های‌ هوشیار و جستجوگر او به‌ معنی‌ مكان‌ها، اشیاء و حوادثی‌ رخنه‌ می‌كند كه‌ از نگاه‌ لغزنده‌ چشم‌های‌ دیگران‌ پنهان‌ می‌ماند. بنابراین‌ زیبایی‌ را در چیزهای‌ پیش‌پا افتاده‌، غیرمعمول‌ را در معمول‌ و معنی‌ را در ظاهراً بی‌معنی‌ می‌بیند. همچنین‌ یك‌ عكاس‌ باید در محیط‌ جامعه‌ بوده‌ و پرجنب‌ و جوش‌ باشد. چون‌ عكاسی‌ مثل‌ نقاشی‌ نیست‌ كه‌ در خانه‌ بنشینیم‌ و هرچه‌ دلمان‌ خواست‌ نقاشی‌ كنیم‌ و حتی‌ در تابستان‌، پاییز را بكشیم‌ بلكه‌ عكاسی‌ شكار لحظه‌ها است‌ پس‌ باید در ساعات‌ مختلف‌ شبانه‌روز در مكان‌های‌ متفاوت‌ حضور داشت‌ تا بتوان‌ لحظه‌ مورد نظر را شكار كرد. و بالاخره‌ یك‌ عكاس‌ باید اطلاعات‌ عمومی‌ خوبی‌ داشته‌ باشد؛ یعنی‌ باید شعر بخواند، داستان‌ بخواند، روزنامه‌ بخواند تا بفهمد در كجا و در چه‌ زمانی‌ زندگی‌ می‌كند چون‌ عكاسی‌ كه‌ در زمان‌ حال‌ نباشد، نمی‌تواند عكس‌ بگیرد.
موقعیت‌ شغلی‌ در ایران :
اكثر فارغ‌التحصیلان‌ رشته‌ عكاسی‌ جذب‌ مطبوعات‌ می‌شوند چون‌ در حال‌ حاضر ما شاهد گسترش‌ مطبوعات‌ و نیاز آنها به‌ عكاسانی‌ تازه‌نفس‌ و متبحر هستیم‌. برپایی‌ نمایشگاه‌های‌ صنعتی‌ متعدد و توجه‌ به‌ آگهی‌های‌ تجاری‌ و فرهنگی‌ نیز باعث‌ شده‌ است‌ كه‌ تعداد قابل‌ توجهی‌ از فارغ‌التحصیلان‌ جذب‌ عكاسی‌ تبلیغاتی‌ بشوند، حوزه‌ انتشارات‌ نیز تعداد دیگری‌ از فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ را به‌ كار گرفته‌ است‌ و با كمال‌ تأسف‌ تعدادی‌ از فارغ‌التحصیلان‌ نیز استودیو باز كرده‌ یا به‌ عكاسی‌ از مراسم‌ و میهمانی‌ها می‌پردازند در حالی‌ كه‌ برای‌ كار در یك‌ آتلیه‌ عكاسی‌ نیاز نیست‌ كه‌ دانشجو چهار سال‌ در دانشگاه‌ تحصیل‌ كند بلكه‌ می‌توان‌ طی‌ چند ماه‌ به‌راحتی‌ فن‌ عكاسی‌ را فرا گرفت‌ و یك‌ آتلیه‌ عكاسی‌ باز كرد.
www.artexam.ir


اگر از دوستان کسی پاسخگوی شما نبود، پرسش های خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید...


تماس با ما:

: ایمیـــل
cglearnid@yahoo.com

09152606539
(فروزانفر (مدیریت
ساعت تماس: 9 - 14

----
(نظری (پشتیبانی
هماهنگی تبلیغات

فرم ورود اعضااعضا : 2142
محتوا : 128

arrowjavad02آمار مخاطبینarrowjavad02

 35 بیننده حاضر
4260498
امروز . . . . . ¦382
دیروز . . . . . ¦3718
این هفته. . . ¦15114
این ماه . . . . ¦72348
باز دید کل. . .¦4260498
آی پی شما: ¦54.147.167.137

پربازدیدترین برچسب ها